Systémové upozornění
Hlavní informace

Výroba kytar

Jedním z rozhodujících faktorů, který hovoří pro výrobu kytary na zakázku, je možnost nechat si vyrobit svůj nástroj na míru. Odpadá tím nutnost přijímání kompromisu mezi tvými požadavky a tím, "co je na skladě". Můžeš si libovolně zvolit tvar těla, profil krku, tvar hlavy, druh dřeva, osazení a mnohé další dle svých představ. Prostě kytara na míru :-)

Tvar

Při volbě tvaru těla je samozřejmě možné zvolit jak některý ze starých dobrých osvědčených tradičních tvarů, tak i netradiční vlastní tvar, jenž bude plně odpovídat tvým představám. Krk nástroje má zásadní vliv na výsledný charakter nástroje. Zvolit lze jak profil krku a hmatníku, tak i počet pražců. Tvar hlavy krku je možné, stejně jako tvar těla nástroje, zvolit dle tvých představ. Různých estetických efektů lze dosáhnout lemováním.

kytara1

Materiál

Velmi důležitá je volba materiálu pro výrobu nástroje. Vhodnou kombinací dřev lze značně ovlivnit zvukové možnosti nástroje. Výběr dřeva provádím s maximální možnou pečlivostí. Velký důraz při výběru dřeva kladu zejména na to, zda bylo dřevo správně káceno a zda bylo přírodně sušeno, tedy bez použití umělých urychlujících metod. V mých zásobách je i dřevo kácené již v roce 1973.

vyroba

Povrchová úprava

Povrchová úprava nástroje je možná jak klasickým nitro lakem, tak také v poslední dobé velmi oblíbeným voskováním. Nitro lak lze samozřejmě kombinovat s barevným mořením, či klasickým barevným lakem. Voskování lze kombinovat s barevným mořením. Lze tak dosáhnout široké škaly výsledného vzhledu nástroje. Kytara může být osazena jak klasickými součástkami, tak součástkami, jako jsou třeba zamykací mechaniky Sperzel, grafitové kameny s piezo snímači, midi snímače nebo kompenzované nulté pražce.

uprava